ΒΙΝΤΕΟ: Κ.ΡΟΥΣΣΟΥ & Ι. ΚΑΡΑΜΟΛΕΓΚΟΥ ΣΤΟ SUMMERTIME
Δημήτρης Πράσσος
ΜΕΛΩΔΙΚΟΣ ΑΠΟΧΑΙΡΕΤΙΣΜΟΣ ΤΟΥ ΚΑΛΟΚΑΙΡΙΟΥ
Κατάμεστο ήταν το Μπελλώνειο Πολιτιστικό Κέντρο, όπου δύο Θηραίες λυρικές καλλιτέχνιδες εμφανίστηκαν για πρώτη φορά μαζί. Αποδίδοντας στο πρώτο μέρος, άριες από γνωστές όπερες, η μέτζο σοπράνο Κατερίνα Ρούσσου και η σοπράνο Ιωάννα Καραμολέγκου, κράτησαν για το δεύτερο μέρος πιο γνώριμα ακούσματα.
Ανάμεσα σε αυτά· μια ενδιαφέρουσα και δροσιστική εκδοχή του θρυλικού “Summer Time”, από την όπερα “Πόργκι και Μπες” του Γκέρσουιν. Στο πιάνο ο Μανώλης Παπασηφάκης, που έπαιξε και το ρόλο του μουσικού ξεναγού,
Για να παρέχουμε την καλύτερη εμπειρία, χρησιμοποιούμε τεχνολογίες όπως cookies για την αποθήκευση ή/και την πρόσβαση σε πληροφορίες συσκευών. Η συγκατάθεση για τις εν λόγω τεχνολογίες θα μας επιτρέψει να επεξεργαστούμε δεδομένα προσωπικού χαρακτήρα, όπως συμπεριφορά περιήγησης ή μοναδικά αναγνωριστικά σε αυτόν τον ιστότοπο. Η μη συγκατάθεση ή η ανάκληση της συγκατάθεσης, μπορεί να επηρεάσει αρνητικά ορισμένες λειτουργίες και δυνατότητες.