Διακομιδή μέλους πληρώματος κρουαζιερόπλοιου σε ιδιωτική κλινική
“Ενημερώθηκε, μεσημβρινές ώρες χθες, το Λιμεναρχείο Θήρας από ναυτικό πράκτορα, ότι 28χρονος αλλοδαπός μέλος πληρώματος κρουαζιερόπλοιου, το οποίο είχε καταπλεύσει στο αγκυροβόλιο όρμου Φηρών ν. Θήρας, έχρηζε άμεσης νοσοκομειακής περίθαλψης.
Ο 28χρονος μετεπιβιβάστηκε σε Ε/Γ-Λάντζα και μεταφέρθηκε με ασφάλεια στον λιμένα “ΑΘΗΝΙΟΣ” ν. Θήρας, ο οποίος διεκομίσθη με ασθενοφόρο όχημα στην Κεντρική Κλινική Θήρας.
Το εν λόγω Κ/Ζ πλοίο, απέπλευσε προς συνέχιση του προγραμματισμένου δρομολογίου του”.