Ξεπέρασε τα προ πανδημίας επίπεδα
Τα τρία ελληνικά αεροδρόμια ακολούθησαν τα αεροδρόμια Ζαντάρ (+290,9%), Περούτζια (+189,6%), Κουτάισι (+122,9%), Φουντσάλ (+42,7%).
Συνολικά, τα περιφερειακά και τα μικρότερα αεροδρόμια της Ευρώπης που εξυπηρετούν δημοφιλείς τουριστικούς προορισμούς και/στηρίζονται στην κίνηση LCC είδαν την επιβατική κίνηση να ξεπερνά τα επίπεδα πριν από την πανδημία κατά +6,2%.”.