Τραυματισμός σε τουριστικό σκάφος στην καλντέρα
“Ενημερώθηκε tiw βραδινές ώρες 31/8, η Λιμενική Αρχή Θήρας για περιστατικό τραυματισμού 42χρονου αλλοδαπού επιβάτη Ε/Γ-Τ/Ρ σκάφους, κατά τη διάρκεια θαλάσσιας εκδρομής, στη θαλάσσια περιοχή Καλντέρας ν. Θήρας.
Συγκεκριμένα, ο ανωτέρω ενώ καθόταν εντός του σκάφους, λόγω του υψηλού κυματισμού, αναποδογύρισε τραπέζι και τραυματίστηκε στο δεξί του πόδι. Ο τραυματίας μεταφέρθηκε στον λιμένα Αθηνιού, απ’ ΄όπου παρελήφθη από ασθενοφόρο όχημα του ΕΚΑΒ και διακομίσθηκε στο Γενικό Νοσοκομείο Θήρας, για την παροχή ιατρικής περίθαλψης.
Προανάκριση διενεργείται από το Λιμεναρχείο Θήρας”.