Ο ΕΠΙΚΕΦΑΛΗΣ ΤΗΣ “ΘΗΡΑΪΚΗΣ ΠΟΛΙΤΕΙΑΣ ΣΤΟ ΜΑΘΗΤΙΚΟ ΦΕΣΤΙΒΑΛ
![](https://santonews.com/wp-content/uploads/2023/05/346646818_583298170566899_4582044832334030747_n-203x340.webp)
Τους εκπαιδευτικούς τους, τους γονείς, τους φίλους, όσους αγαπούν και αγκαλιάζουν το Μαθητικό Φεστιβάλ Θήρας & Θηρασίας που ολοκληρώθηκε και φέτος στο Βιομηχανικό Μουσείο Τομάτας, με την άριστη διοργάνωση της Θηραϊκής Εταιρείας Επιστημών, Γραμμάτων και Τεχνών.
Aυτή η γιορτή, που θέσπισε και καθιέρωσε η Επιτροπή Πολιτισμού του Δήμου Θήρας, κατά τη διάρκεια της θητείας μου, φέτος έκλεισε 6 χρόνια. Το Μαθητικό Φεστιβάλ, θα μπει και πάλι κάτω από τη φροντίδα του Δήμου, μαζί με όλους εκείνους που με τη δική τους μέριμνα, πραγματοποιείται τα τελευταία χρόνια. Η Παιδεία, αποτελεί κορυφαία προτεραιότητα της νέας εποχής της Θηραϊκής Πολιτείας.
Μπράβο σε όλους όσοι συμμετείχαν, διοργάνωσαν και παρακολούθησαν την εξαιρετική, διήμερη γιορτή.
Νίκος Ζώρζος”.