ΜΕΓΑΛΗ ΝΙΚΗ ΚΑΙ ΠΡΟΚΡΙΣΗ ΓΙΑ ΤΟΝ ΑΟ ΘΗΡΑΣ
ΚΕΡΔΙΣΕ ΤΟΝ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟ ΚΑΙ ΜΙΑ ΘΕΣΗ ΣΤΟ FINAL 4 ΤΟΥ ΚΥΠΕΛΟΥ
Με ψυχραιμία και προσήλωση στο όνειρο ο ΑΟ Θήρας, κατάφερε να προκριθεί για 5η φορά στο Final 4 του κυπέλου Ελλάδας στο Βόλεϊ Γυναικών. Η ομάδα της Σαντορίνης υποδέχτηκε τον Ολυμπιακό στο Κλειστό Γυμναστήριο, επικρατώντας τελικά με 3-1 σετ. Κερδίζοντας με 25-21 το πρώτο σετ, έχασε το δεύτερο με 19-25, αλλά αντέδρασε σοβαρά και μεθοδικά για να επικρατήσει στη συνέχεια με 25-21 για να ολοκληρώσει τον αγώνα με 25-20 και τελικό σκορ 3-1.
Υπενθυμίζεται πως ο ΑΟ Θήρας, εκτός από τις 5 συμμετοχές του στο Final 4, έχει φτάσει τρεις φορές στον τελικό της διοργάνωσης.