ΑΥΛΑΙΑ ΜΕ ΘΗΡΑΪΚΕΣ ΕΠΙΤΥΧΙΕΣ ΣΤΟ 54ο ΡΑΛΛΙ ΑΙΓΑΙΟΥ
ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ ΤΟΥ Ν.Ο.Σ
“Στους όμορφους κήπους της Ναυτικής Διοίκησης Αιγαίου έπεσε η «αυλαία» του 54ου Ράλι Αιγαίου, από τις 14 μέχρι τις 24 Ιουλίου, που διοργάνωσε ο Πανελλήνιος Όμιλος Ιστιοπλοΐας Ανοικτής Θαλάσσης.
Οι αθλητές από την Σαντορίνη αγωνίστηκαν με την σημαία του Ναυτικού Ομίλου Πόρτο Ράφτη (ΝΑΣΠΟΡ), με το σκάφος Afroditi -solaris και skipper τον Βασίλη Μηλιώτη.
Ο Παντελής Α. Αργυρός από το Καμάρι, ο Δημήτρης Ε. Ζώρζος από τον Πύργο, Ειδικός Γραμματέας και Έφορος του Ν.Ο.Σ. και ο Χρίστος Π. Γαλαίος από τον Πύργο Ταμίας του Ν.Ο.Σ. βραβεύτηκαν με την δεύτερη θέση στην κατηγορίας τους και πέμπτη θέση στην γενική κατάταξη στις διαδρομές:
α) Φάληρο – Σύρος δεξιά – Ερμούπολη, απόσταση 77 ν.µ.
β) Σύρος – Βενέτικο αριστερά – Χίος, απόσταση 87 ν.µ.
γ) Χίος – νήσος Οινούσσες δεξιά – βράχος Γκέρτης αριστερά – Λινάρια Σκύρου, απόσταση 94 ν.µ.
δ) Coastal Ιστιοδρομία στην Σκύρο”.