ΒΙΝΤΕΟ: ΚΑΜΑΡΙ. ΓΙΑΤΙ ΕΓΚΑΤΑΛΕΙΠΟΥΜΕ ΤΙΣ ΥΠΟΔΟΜΕΣ ΜΑΣ;
ΛΙΓΗ ΠΡΟΝΟΗΤΙΚΟΤΗΤΑ;
Καθ’ υπόδειξη φίλου, κατέβηκα στην παραλία Καμαρίου. Έχουμε χειμώνα, έτσι;. Τον περιμέναμε. Και χειμώνας, σημαίνει αέρηδες, βροχές και -κυρίως- παραλία μόνο για περίπατο, τις ηλιόλουστες μέρες. Ναυαγοσωστικός πύργος-δημόσια περιουσία- πεσμένος στην άμμο. Κάποιος δεν έπρεπε να τον αποσυναρμολογήσει και να τον αποθηκεύσει;.
Ντουζιέρες, αλλαξιέρες (δεν ξέρω τι ακριβώς, είναι), εκεί. Όρθιες ευτυχώς. Αλλά για πόσο ακόμα;. Ένας ισχυρός άνεμος θα τις διαλύσει. Μήπως, να αρχίζαμε από τα απλά, νοικοκυρίστικα, πράγματα;.