ΟΤΑΝ ΑΠΛΑ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ Η ΣΤΟΙΧΕΙΩΔΗΣ ΜΕΡΙΜΝΑ ΓΙΑ ΑΣΦΑΛΕΙΑ
Το αυτοκίνητο αποσύρθηκε. Το κιγκλίδωμα παρέμεινε σαν …”ήρωας πολέμου” με τα τραύματά του εμφανή και χωρίς να “θεραπευθούν” ενώ η ταμπέλα “κινδύνου” αφέθηκε να …αναπαύεται στα χωράφια.
Πριν ένα μήνα, αυτοκίνητο, τράκαρε λίγες δεκάδες μέτρα παραπάνω. Μπροστά στο ξενοδοχείο, Santorini Image. Εγκαταλείφθηκε εκεί. Με ένα τμήμα του να εξέχει στο δρόμο (πάνω σε επικίνδυνη στροφή). Αφαιρέθηκαν οι πινακίδες, αλλά το τσαλακωμένο όχημα παρέμεινε, αποτελώντας διαρκή κίνδυνο.
Υπάρχει κάποιος φορέας, να ενδιαφερθεί;. Ή μήπως θα ξαναπάμε σε πινγκ-πονγκ ευθυνών;.