ΔΙΟΡΓΑΝΩΣΗ ΜΕΓΑΡΟ ΓΚΥΖΗ ΚΑΙ ΔΑΠΠΟΣ ΜΕ ΤΗΝ ΑΙΓΙΔΑ ΤΗΣ ΑΥΣΤΡΙΑΚΗΣ ΠΡΕΣΒΕΙΑΣ
Την άνοιξη του 2016 το Young Masters Ensemble έκανε περιοδεία στις ΗΠΑ (Delaware, Washington DC). Μετά το ταξίδι στην Ελλάδα το καλοκαίρι του 2017, η Ασία θα είναι στο πρόγραμμα συναυλιών για το 2018. Στην Αυστρία το συγκρότημα παρουσιάζει έργα σε γνωστές αίθουσες συναυλιών (π.χ. Wiener Musikverein, αίθουσα Schubert του Konzerthaus στη Βιέννη), σε συναυλίες (π.χ. Kiwanis, LIONS Club) και σε φεστιβάλ (π.χ. Kulturspitzen Aflenz). Έχει παίξει για τη διεθνή κοινότητα στην UNO σε μια τελετή του Συνδέσμου Γυναικών των Ηνωμένων Εθνών και στην τελετή υποδοχής για τον Ρώσο Πρέσβη.
Υπό την αιγίδα της Αυστριακής Πρεσβείας
Συνδιοργάνωση:
Φεστιβάλ Μεγάρου Γκύζη-Δήμος Θήρας-Δ.Α.Π.Π.Ο.Σ.