ΝΑ ΜΗΝ ΞΕΡΩ ΚΙ ΕΓΩ ΚΑΤΙ;.
Τη φωτογραφία μου, από πρόσφατη συνέντευξη, τη βάζω όχι από ναρκισσισμό ή για να βρω νύφη, αλλά για να υπογράψω εμφατικά, αυτά που γράφω.
Ξαναβάζω τη φωτογραφία μου, προς επίρρωση των όσων λέω:
Όταν το επιτακτικό αίτημα για Ζώνη Οικιστικού Ελέγχου στην ευρύτερη περιοχή, ξανατεθεί θα είμαστε όλοι εκεί;. Κύριε Δήμαρχε θα είσαι εκεί;. Αν δημοσιοποιήσω αίτημα συλλογής υπογραφών με τίτλο “Οριοθετείστε Ζώνη Οικιστικού Ελέγχου στη Νοτιοανατολική Σαντορίνη (Βλυχάδα, Εμπορείο, Μεγαλοχώρι, Ακρωτήρι)” θα το πάμε;. Γιατί -όσοι καταλαβαίνετε-, αυτή είναι η μόνη λύση. Η ΜΟΝΗ. Να μη χτίζει κανείς και τίποτα, όπου υπάρχει αυστηρή ΖΟΕ. Και δεν κάνω πίσω από αυτήν την άποψη. Θα πείσουμε όλοι καμιά 400ριά ιδιοκτήτες που έχοντας σήμερα οικόπεδα θα μείνουν με αγροτεμάχια;.
Ο Δήμος Θήρας, έχει την ευχέρεια να το κάνει. Εδώ το έκαναν τα Μαστιχοχώρια της Χίου. Εδώ το θέλουμε ή μας αρέσει να φωνάζουμε κάθε τόσο “λύκος στο κοπάδι”;.
Save
Save
Save