Οι εργασίες περιλαμβάνουν αποξέωση οδοστρώματος (φρεζάρισμα) όπου απαιτείται, ασφαλτική στρώση με νέο κλειστού τύπου ασφαλτόμιγμα, οριζόντια διαγράμμιση σε επιλεγμένα σημεία του οδικού δικτύου καθώς και ανύψωση των υποβαθμισμένων φρεατίων όπου προκύψουν.
Πέραν της βελτίωσης της οδικής ασφάλειας και της καλύτερης απορρόφησης του κυκλοφοριακού φόρτου, με την ολοκλήρωση των εργασιών θα προκύψει και αισθητική αναβάθμιση σε όλη την έκταση του έργου.
Παρακαλούμε τους οδηγούς να είναι ιδιαίτερα προσεκτικοί μέχρι την ολοκλήρωση των εργασιών”.