Έπειτα την μετ’ εμποδίων 63η Μαζική Εθελοντική Αιμοδοσία που πήγε ανέλπιστα καλά, η Τράπεζα Αίματος Σαντορίνης, έχει μπει στον πυρετό των προετοιμασιών για την Εαρινή Αιμοδοσία. Συνεργαζόμενο Νοσοκομείο θα είναι του Ερυθρού Σταυρού και η έναρξη έχει προσδιοριστεί για τις 29 Απριλίου, ενώ η λήξη στις 6 Μαΐου.
Οι εθελοντές, ήδη τοποθετούν ενημερωτικές ταμπέλες στα χωριά, ενώ ξεκινά και η προσωπική ειδοποίηση των αιμοδοτών. Στόχος θα είναι να προσελκυσθούν όσο το δυνατόν περισσότεροι νέοι αιμοδότες, ενισχύοντας το ήδη ισχυρό ρεύμα προσελεύσεων των προηγούμενων προσπαθειών.
Για να παρέχουμε την καλύτερη εμπειρία, χρησιμοποιούμε τεχνολογίες όπως cookies για την αποθήκευση ή/και την πρόσβαση σε πληροφορίες συσκευών. Η συγκατάθεση για τις εν λόγω τεχνολογίες θα μας επιτρέψει να επεξεργαστούμε δεδομένα προσωπικού χαρακτήρα, όπως συμπεριφορά περιήγησης ή μοναδικά αναγνωριστικά σε αυτόν τον ιστότοπο. Η μη συγκατάθεση ή η ανάκληση της συγκατάθεσης, μπορεί να επηρεάσει αρνητικά ορισμένες λειτουργίες και δυνατότητες.