ΕΙΧΕ ΠΕΝΤΕ ΑΛΛΟΔΑΠΟΥΣ ΕΠΙΒΑΙΝΟΝΤΕΣ
Στην ανωτέρω περιοχή μετέβη περιπολικό σκάφος Λ.Σ. – ΕΛ.ΑΚΤ., όπου εντόπισε το εν λόγω Ι/Φ σκάφος, με τους επιβαίνοντες καλά στην υγεία τους. Το ”ON Y VA” αγκυροβόλησε ασφαλώς με ιδία μέσα στην οικεία περιοχή, συνοδεία του ανωτέρω περιπολικού σκάφους Λ.Σ. – ΕΛ.ΑΚΤ..
Από το Λιμεναρχείο Θήρας απαγορεύτηκε ο απόπλους του εν λόγω Ι/Φ σκάφους, μέχρι την αποκατάσταση της βλάβης και την προσκόμιση σχετικού βεβαιωτικού αξιοπλοΐας από τον αναγνωρισμένο οργανισμό που το παρακολουθεί”.