ΓΙΑ ΜΙΑ ΑΚΟΜΑ ΦΟΡΑ ΕΔΩΣΑΝ ΜΗΝΥΜΑ ΣΥΜΠΝΟΙΑΣ
Παρόντες και οι τρεις Πρόεδροι : Μάκης Ζώρζος από την “Εστία”, ως οικοδεσπότης, Γιώργος Δαρζέντας από την Τοπική Κοινότητα (διάβασε και το μήνυμα του Δημάρχου, που απουσιάζει) και ο θαλερός Χριστόφορος Ζώρζος, του Συνεταιρισμού. Θετική έκπληξη, προκάλεσε η παρουσία του επικεφαλής της μείζονος Αντιπολίτευσης του Δημοτικού Συμβουλίου Θήρας κ. Αντώνη Σιγάλα, ο οποίος καλωσορίστηκε από τους διοργανωτές και απηύθυνε ευχές. Παρών ήταν επίσης ο Πρόεδρος του Δημοτικού Αθλητικού και Περιβαλλοντικού Οργανισμού κ. Ελευθέριος Τζούρος, ο Αντιπρόεδρος της Ένωσης Συνεταιρισμών Θηραϊκών Προϊόντων κ. Σταύρος Καβαλάρης Δημοτικοί Σύμβουλοι και βέβαια οι κάτοικοι που γέμισαν την αίθουσα.
Μετά τη σύντομη τελετή από τον εφημέριο π. Μιχαήλ που συνοδευόταν από τον ιεροψάλτη κ. Αντώνιο Φύτρο, διενεργήθηκε κλήρωση, με δώρα που προσέφερε η Εστία και ο Συνεταιρισμός.