ΣΥΝΕΝΤΕΥΞΗ ΣΤΟ VOLCANO TV
Τα χρώματά του από τη φύση. “Ψάχτηκα στο Ακρωτήρι, στα αρχαία μας, ψάχτηκα στην Ακρόπολη και στον Παρθενώνα.. εκείνα τα χρόνια δε δουλεύανε χημικά. Να προχτές δούλευα το παντζάρι, το παντζάρι είναι το κόκκινο. Η μαργαρίτα είναι το κίτρινο, υπάρχουν τόσα πράγματα, που έρχονται από τη φύση. Εγώ δουλεύω, με τη φύση”. Πόσοι άραγε, μπορούν να ισχυριστούν, πως σε ένα μποστάνι ή ένα μανάβικο, στέκονται όπως μπροστά στα ράφια ενός χρωματοπωλείου;.
ΒΙΝΤΕΟ