Βίντεο: Tα ηχοχρώματα της στεριανής Ελλάδας στη θαλασσινή Σαντορίνη
Δημήτρης Πράσσος
Ήχους, μνήμες, χρώματα και παράδοση της στεριανής Ελλάδας, έφερε στη Σαντορίνη ο Σύλλογος “Η Πίνδος μας ενώνει”. Με ένα καθαρόαιμα παραδοσιακό μουσικό συγκρότημα απαρτιζόμενο από εξαιρετικούς μουσικούς, ο αέρας που ροβολάει από τα ρουμάνια της Ηπείρου της Ρούμελης και του Μωριά έσμιξε με το μελτέμι του Αιγαίου.
Η κομπανία Βέρδη πρόσφερε μια εξαιρετική βραδιά, σε όσους ανταποκρίθηκαν στο κάλεσμα του Συλλόγου.
Για να παρέχουμε την καλύτερη εμπειρία, χρησιμοποιούμε τεχνολογίες όπως cookies για την αποθήκευση ή/και την πρόσβαση σε πληροφορίες συσκευών. Η συγκατάθεση για τις εν λόγω τεχνολογίες θα μας επιτρέψει να επεξεργαστούμε δεδομένα προσωπικού χαρακτήρα, όπως συμπεριφορά περιήγησης ή μοναδικά αναγνωριστικά σε αυτόν τον ιστότοπο. Η μη συγκατάθεση ή η ανάκληση της συγκατάθεσης, μπορεί να επηρεάσει αρνητικά ορισμένες λειτουργίες και δυνατότητες.