Στη Σαντορίνη βρέθηκε ο υποψήφιος βουλευτής Κυκλάδων με το ΠΑΣΟΚ-ΚΙΝΑΛ κ. Τζώρτζης Μακρυωνίτης. Κατά τη διάρκεια της παραμονής του, είχε σειρά συναντήσεων, με εκπροσώπους φορέων του νησιού, ενώ παραχώρησε και συνέντευξη στον τηλεοπτικό σταθμό Volcano TV. Εκεί, αναφέρθηκε στην μακρά αυτοδιοικητική του διαδρομή, εξηγώντας παράλληλα τους λόγους που τον οδήγησαν να αποδεχτεί την πρόταση να τεθεί ως υποψήφιος στην εκλογική περιφέρεια Κυκλάδων.
Για να παρέχουμε την καλύτερη εμπειρία, χρησιμοποιούμε τεχνολογίες όπως cookies για την αποθήκευση ή/και την πρόσβαση σε πληροφορίες συσκευών. Η συγκατάθεση για τις εν λόγω τεχνολογίες θα μας επιτρέψει να επεξεργαστούμε δεδομένα προσωπικού χαρακτήρα, όπως συμπεριφορά περιήγησης ή μοναδικά αναγνωριστικά σε αυτόν τον ιστότοπο. Η μη συγκατάθεση ή η ανάκληση της συγκατάθεσης, μπορεί να επηρεάσει αρνητικά ορισμένες λειτουργίες και δυνατότητες.