Ο ΑΘΛΗΤΗΣ ΑΠΟ ΤΗ ΣΑΝΤΟΡΙΝΗ ΚΕΡΔΙΣΕ ΣΤΑ 60 KG
Να σημειωθεί πως το Πρωτάθλημα της Μπανγκόκ, έχει κορυφαία σημασία για τους επαΐοντες του αθλήματος, καθώς παίρνει πανηγυρικό χαρακτήρα με τη συμπλήρωση 30 χρόνων της διεθνούς ομοσπονδίας IFMA (International Federation of Muaythai Associations). Έρχεται μάλιστα την εποχή της ένταξης του Μουάι-Τάι, στη λίστα των Ολυμπιακών Αθλημάτων.
Ο νεαρός αθλητής ανήκει στην «Α.Σ Βασιλιάς Θήρας» (Κ-Team) και έχει προπονητή Αρτέμη Καραμολέγκο ο οποίος εκτελεί και χρέη Ομοσπονδιακού προπονητή. Τη Δευτέρα 8 Μαΐου ο Γιώργος Χάλαρης αντιμετωπίζει τον Αυστραλό Dyllan Mungcal.
Competition | Team | Division | Place | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Muaythai World Championship 30 years IFMA | GRE | U23 Male Under23 -60kg | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Competition | Team-Ομάδα | Division-Κατηγορία | Place-Θέση |
---|---|---|---|
Panhellenic Muaythai Cup 2022 – Πανελλήνιο Κύπελλο Μουάιτάι 2022 (Π.Ο.Μ.) | ASKTS | Junior 16-17 Male Youth -60kg | |
IFMA ANTALYA OPEN 2022 | GRE | J 16-17 Male Youth -60kg | 5th |
Panhellenic Muaythai Championship 2019 Novice – Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Μουάιτάι 2019 Novice Πανελλήνια Πρωταθλήματα Μουάιτάι | AS |