Με τον κ. Αντώνη Παγώνη, που ηγήθηκε αυτού του δημοκρατικού πειράματος στην Οία, έγινε συζήτηση για την ουσιαστική κατάργηση του θεσμού, για τη στάση της Πολιτείας και της συντριπτικής πλειοψηφίας των Δημάρχων, αλλά και για την απομάκρυνση πολλών από αυτούς που δούλεψαν από τα κοινά. Επίσης για το Ίδρυμα “Λούλας και Ευαγγέλου Νομικού”, του οποίου είναι εκλεγμένος ταμίας, το υγειονομικό αεροσκάφος, αλλά και τις γενικότερες εξελίξεις στην αυτοδιοίκηση.