ΒΙΝΤΕΟ: ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟ, ΜΙΑ ΞΕΚΑΘΑΡΗ ΠΡΟΤΑΣΗ, ΖΗΤΑ ΜΙΑ ΕΝΤΙΜΗ ΑΠΑΝΤΗΣΗ
Δημήτρης Πράσσος
ΜΙΛΑ Ο Μ. ΡΟΥΣΣΟΣ, ΠΡΩΝ ΕΠΑΡΧΟΣ, ΜΕΛΟΣ ΤΟΥ Δ.Σ ΤΗΣ ΑΕΜΥ
Το Υπουργείο Υγείας και η ΑΕΜΥ, έκαναν μια ξεκάθαρη και έντιμη πρόταση στον Δήμο Θήρας. Παραχώρηση του Κέντρου Υγείας Θήρας, για στέγαση του νέου Δημαρχείου, με αντιστάθμισμα την μετασκευή των Στάβλων Καμαρίου. Κόστος για τον Δήμο;. Ελάχιστο. Κέρδος;. Μέγιστο. Αρκεί, να θέλει το Δημόσιο Νοσοκομείο. Ο πρώην Έπαρχος Μιχάλης Ρούσσος, μέσα σε ελάχιστα λεπτά, το αναλύει. Απομένει πλέον η βούληση. Και βέβαια, η υπενθύμιση.: Όπως ειπώθηκε το ενοίκιο των σημερινών γραφείων του Δήμου, είναι 120.000 ευρώ ετησίως.
Θα δοθεί, απάντηση;. Θα τεθεί στο Δημοτικό Συμβούλιο;. Είναι μια έντιμη ανταλλαγή. Την θέλουν όλοι;.
Για να παρέχουμε την καλύτερη εμπειρία, χρησιμοποιούμε τεχνολογίες όπως cookies για την αποθήκευση ή/και την πρόσβαση σε πληροφορίες συσκευών. Η συγκατάθεση για τις εν λόγω τεχνολογίες θα μας επιτρέψει να επεξεργαστούμε δεδομένα προσωπικού χαρακτήρα, όπως συμπεριφορά περιήγησης ή μοναδικά αναγνωριστικά σε αυτόν τον ιστότοπο. Η μη συγκατάθεση ή η ανάκληση της συγκατάθεσης, μπορεί να επηρεάσει αρνητικά ορισμένες λειτουργίες και δυνατότητες.