ΒΙΝΤΕΟ: ΚΕΝΤΡΙΚΗ ΟΜΙΛΙΑ ΤΟΥ Μ. ΚΑΦΟΥΡΟΥ ΣΤΗ ΣΑΝΤΟΡΙΝΗ
Δημήτρης Πράσσος
ΜΕΓΑΛΗ ΣΥΓΚΕΝΤΡΩΣΗ
Με μια μεγάλη για τα δεδομένα της Σαντορίνης, αλλά και της εποχής που πραγματοποιήθηκε, έκανε το ντεμπούτο του ως υποψηφίου Βουλευτή ο κ. Μάρκος Καφούρος. Αναφέρθηκε σε ζητήματα κεντρικής πολιτικής, αλλά και σε ειδικά προβλήματα των νησιών. Ιδιαίτερη έμφαση έδωσε στον πρωτογενή -φυσικό άλλωστε καθώς εκτός από Γεωπόνος, είναι και Πρόεδρος της Ένωσης Συνεταιρισμών Θηραϊκών Προϊόντων-, σημειώνοντας μάλιστα πως το ένα πέμπτο του θηραϊκού αμπελώνα, έχει περάσει στα χέρια “νέων τσιφλικάδων”.
Στη συγκέντρωση, χαιρέτισε ο Βουλευτής Κυκλάδων κ. Γιάννης Βρούτσης, ενώ παρέστη και η Υποψήφια Βουλευτής κ. Δέσποινα Πρίνια.
Για να παρέχουμε την καλύτερη εμπειρία, χρησιμοποιούμε τεχνολογίες όπως cookies για την αποθήκευση ή/και την πρόσβαση σε πληροφορίες συσκευών. Η συγκατάθεση για τις εν λόγω τεχνολογίες θα μας επιτρέψει να επεξεργαστούμε δεδομένα προσωπικού χαρακτήρα, όπως συμπεριφορά περιήγησης ή μοναδικά αναγνωριστικά σε αυτόν τον ιστότοπο. Η μη συγκατάθεση ή η ανάκληση της συγκατάθεσης, μπορεί να επηρεάσει αρνητικά ορισμένες λειτουργίες και δυνατότητες.