ΑΠΟ ΤΟΝ ΠΥΡΓΟ ΤΗΣ ΤΗΝΟΥ, ΣΤΟΝ ΠΥΡΓΟ ΤΗΣ ΣΑΝΤΟΡΙΝΗΣ
Ο 34χρονος καλλιτέχνης κατάγεται από την πατρίδα της ελληνικής μαρμαρογλυπτικής, την Τήνο, αλλά ζει και εργάζεται στη Σαντορίνη, διαγράφοντας μια εντυπωσιακή διαδρομή. Τα έργα του έχουν εκτεθεί στη γκαλερί “Κούκλα” στα Φηρά της Σαντορίνης, ενώ είναι ο δημιουργός της διακόσμησης του ξενοδοχείου »Homeric Poems» το 2009. Έχει επίσης εκθέσει στο ξενοδοχείο “Galini” το 2010 και στην ομαδική έκθεση των καλλιτεχνών του νησιού «Donkey Republic» Επίσης εκθέτει της δημιουργίες του στο ξενοδοχείο »Voreina Gallery Suites» για δύο συνεχόμενες χρονιές, ενώ είναι παρών σχεδόν σε όλες τις ομαδικές εκθέσεις που έχουν γίνει στη Σαντορίνη. Ο προσωπικός του χώρος λέγεται «Spira Marble» και βρίσεκται στον Πύργο, ενώ το εργαστήριό του στη Μεσαριά .