Την υποψηφιότητά του για τον Δημαρχιακό θώκο της Σαντορίνης, εξήγγειλε ο κ. Γεώργιος Πίττος, Υποστράτηγος εν Αποστρατεία της Ελληνικής Αστυνομίας και πρώην Διοικητής το Αστυνομικού Τμήματος Θήρας. Στην πρώτη του συνέντευξη, μίλησε για τη ζωή και την καριέρα του, ενώ εξήγησε συνοπτικά και τους λόγους που τον ώθησαν σε αυτήν την κίνηση.
Για να παρέχουμε την καλύτερη εμπειρία, χρησιμοποιούμε τεχνολογίες όπως cookies για την αποθήκευση ή/και την πρόσβαση σε πληροφορίες συσκευών. Η συγκατάθεση για τις εν λόγω τεχνολογίες θα μας επιτρέψει να επεξεργαστούμε δεδομένα προσωπικού χαρακτήρα, όπως συμπεριφορά περιήγησης ή μοναδικά αναγνωριστικά σε αυτόν τον ιστότοπο. Η μη συγκατάθεση ή η ανάκληση της συγκατάθεσης, μπορεί να επηρεάσει αρνητικά ορισμένες λειτουργίες και δυνατότητες.