Καινοτομία για το νησί είναι η ιδέα του Αρτέμη Καραμολέγκου να συνδυαστεί η εμπειρία της ξενάγησης στο οινοποιείο με γεύμα στο εστιατόριο Αρωμα Αυλής.
Η ιστορία του οινοποιείου έχει τις ρίζες της στο 1952, όταν ο παππούς Αρτέμης καλλιεργούσε τους αμπελώνες του για να φτιάξει κρασί που θα κάλυπτε τις ανάγκες της δικής του οικογένειας και στη συνέχεια θα το πουλούσε στο νησί και στην υπόλοιπη Ελλάδα. Ο Αρτέμης Καραμολέγκος, ο εγγονός που διαδέχθηκε τον παππού και στη συνέχεια τον πατέρα του στο οινοποιείο της Εξω Γωνιάς, είναι ένας νέος άνθρωπος, δραστήριος και γεμάτος πάθος για τη δουλειά του.