ΔΗΜΑΡΧΟΙ (ΤΥΠΟΙΣ ΚΑΙ ΣΚΙΩΔΗ), ΠΑΡΑΔΟΘΗΚΑΤΕ;
Η ταπεινότης μου, έκανε απλά μια μικρή βόλτα στο Καμάρι. Και όχι επι τούτου, μερικά αυγά, καρότα και πατάτες πήγα να αγοράσω. Στρίβω προς το Κτήμα Συρίγου (θυμίζω: ακόμα δεν έχει διασφαλίσει ο Δήμος τη χρήση του ως χώρου στάθμευσης). Χωματερή.
Πάω στην περιοχή “Φιστικιές”, όπου μια φίλη με έχει ρωτήσει αν ξέρω τι γίνεται εκεί. Πάλι Χωματερή.
Περνάω από τους στάβλους. Νέα χωματερή.
Κύριε Δήμαρχε , θα ξαναδώσετε λεφτά στην Αγία Εταιρεία, που χειμωνιάτικα, καταβρώμισε τη Σαντορίνη;. Καλά το καλοκαίρι, έχουμε “Υπερτουρισμό”, όπως αρέσκεστε να λέτε. Το χειμώνα;. Τι έχουμε;. Υπερ-βαρεμάρα;.