VIDEO-Φ.ΦΟΡΤΩΜΑΣ: ΝΑ ΠΑΡΑΜΕΙΝΕΙ ΣΤΗΝ ΑΕΜΥ ΤΟ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟ ΣΑΝΤΟΡΙΝΗΣ
Δημήτρης Πράσσος
ΣΥΝΕΤΕΥΞΗ ΤΟΥ ΒΟΥΛΕΥΤΗ ΣΤΟ VOLCANO TV
Την άποψή του πως το Γενικό Νοσοκομείο Θήρας, πρέπει να παραμείνει υπό τη δικαιοδοσία της Ανώνυμης Εταιρείας Μονάδων Υγείας, εξέφρασε ο Βουλευτής Κυκλάδων της ΝΔ κ. Φίλιππος Φόρτωμας. Μιλώντας στο VOLCANO TV, παρέθεσε τους λόγους που τον οδηγούν στην αντίληψη αυτή, επισημαίνοντας πως αυτή είναι και η θέση της πολιτικής ηγεσίας του Υπουργείου Υγείας. Αξίζει να υπενθυμισθεί πως πρόσφατα ο κ. Γιάννης Βρούτσης επίσης Βουλευτής Κυκλάδων της ΝΔ, υπεραμύνθηκε της θέσης πως το Νοσοκομείο, πρέπει να ενταχθεί στο Εθνικό Σύστημα Υγείας.
Για να παρέχουμε την καλύτερη εμπειρία, χρησιμοποιούμε τεχνολογίες όπως cookies για την αποθήκευση ή/και την πρόσβαση σε πληροφορίες συσκευών. Η συγκατάθεση για τις εν λόγω τεχνολογίες θα μας επιτρέψει να επεξεργαστούμε δεδομένα προσωπικού χαρακτήρα, όπως συμπεριφορά περιήγησης ή μοναδικά αναγνωριστικά σε αυτόν τον ιστότοπο. Η μη συγκατάθεση ή η ανάκληση της συγκατάθεσης, μπορεί να επηρεάσει αρνητικά ορισμένες λειτουργίες και δυνατότητες.