ΤΑΞΙΔΙΩΤΙΚΟ ΑΦΙΕΡΩΜΑ ΑΠΟ ΤΟΥΣ TIMES
Για τη Σαντορίνη, αναφέρουν:
«Οι επόμενες τέσσερις νύχτες αυτών των υπέροχων διακοπών θα περάσουν στο όμορφα χαλαρωτικό νησί της Σαντορίνης. Μείνετε στην πρωτεύουσα Φηρά, στολισμένα με γραφικά λευκά σπίτια και διάστικτα με τις θολωτές στέγες εκκλησιών που προσκολλώνται στις πλαγιές.
Ενώ βρίσκεστε εδώ, περπατήστε στους δρόμους και τα σοκάκια και μέχρι τα απότομα σκαλιά που οδηγούν στην κορυφή της πόλης, όπου θα ανταμειφθείτε με μια αξέχαστη θέα ενός κρατήρα ηφαιστείου.
Κανένα ταξίδι στη Σαντορίνη δεν θα ήταν πλήρες χωρίς επίσκεψη στην υπέροχη πόλη της Οίας. Βρίσκεται στην κορυφή του νησιού, αυτή η γοητευτική τοποθεσία είναι δημοφιλής στους επισκέπτες, ειδικά σε αυτούς που θέλουν να απολαύσουν το εκπληκτικό ηλιοβασίλεμα, καθώς ο ήλιος λιώνει στη θάλασσα.
Απολαύστε ένα πεντάωρο ταξίδι με καταμαράν στο νησί κατά το ηλιοβασίλεμα και απολαύστε έναν υπέροχο μπουφέ. Αυτή η ιστιοπλοΐκή περιήγηση θα σας φέρει στο λιμάνι της Βλυχάδας, την κόκκινη παραλία, τη λευκή παραλία, τα Μέσα Πηγάδια , τον ενετικό φάρο, το ηφαίστειο και τις ιαματικές πηγές, πριν επιστρέψετε στο λιμάνι της Βλυχάδας».