ΣΤΑ ΠΡΩΤΑ ΤΟΥ ΓΕΝΕΘΛΙΑ ΚΑΝΕΙ ΕΝΑ ΑΚΟΜΑ ΑΛΜΑ ΠΟΙΟΤΗΤΑΣ
Ένα χρόνο μετά, το Νοσοκομείο, αποκτά εκτός από την αδιασάλευτη θέση του στη συνείδηση των κατοίκων και ένα πολύτιμο μηχάνημα, που εκτοξεύει την δυναμική του. Αυτές τις μέρες, συναρμολογείται ο Αξονικός Τομογράφος. Αφού πέρασαν οι περιπέτειες νομιμοποίησης και θωράκισης του χώρου που θα εγκατασταθεί. Επιταχύνθηκαν όσο γινόταν οι διαδικασίες δημοσίων προμηθειών, ο Τομογράφος ήρθε, όπως μαρτυρούν οι φωτογραφίες που αναρτήθηκαν στη σελίδα του Νοσοκομείου στο Facebook. Οι τεχνικοί δουλεύουν πυρετωδώς, τη Δευτέρα, πρόκειται να γίνουν τα τελικά τεστ και οι απαραίτητες μετρήσεις και είναι θέμα ημερών να τεθεί σε λειτουργία.
Νοσοκομείο, ένα χρόνο μετά. Δημόσιο Νοσοκομείο. Καλά εξοπλισμένο και με το βηματισμό του να γίνεται στέρεος και ταχύς.