Ο Γιάννης Αργυρός, ήταν ο καλύτερος συνεργάτης σε κάθε εκλογική εκλογική αναμέτρηση. Αφοσιωμένος υπάλληλος της τότε Νομαρχίας και μετέπειτα Περιφέρειας το βράδι των εκλογών έπαιρνε φωτιά. Το φαξ των ραδιοσταθμών, συνεχώς πέταγε χαρτιά με πίνακες, εκλογικά τμήματα, ποσοστά. Πολύ γρήγορα και οι σταυροδοσίες. Οι πρώτοι στις Κυκλάδες- και με ώρες διαφορά- ήταν οι σταθμοί της Σαντορίνης, που είχαν εικόνα.
Και ο Γιάννης Αργυρός, γρήγορος, δίκαιος και ακριβής. Δυστυχώς, συνταξιοδοτούμενος δεν άφησε κάποιον με την ανάλογη αφοσίωση και εμβρίθεια στη θέση του. Βέβαια, η αρμοδιότητα πέρασε στον Δήμο, αλλά αποτελέσματα δεν υπάρχουν ούτε καν το πρωί.
Για να παρέχουμε την καλύτερη εμπειρία, χρησιμοποιούμε τεχνολογίες όπως cookies για την αποθήκευση ή/και την πρόσβαση σε πληροφορίες συσκευών. Η συγκατάθεση για τις εν λόγω τεχνολογίες θα μας επιτρέψει να επεξεργαστούμε δεδομένα προσωπικού χαρακτήρα, όπως συμπεριφορά περιήγησης ή μοναδικά αναγνωριστικά σε αυτόν τον ιστότοπο. Η μη συγκατάθεση ή η ανάκληση της συγκατάθεσης, μπορεί να επηρεάσει αρνητικά ορισμένες λειτουργίες και δυνατότητες.