ΜΑΣ ΠΕΙΣΜΩΣΑΤΕ, ΜΕ ΤΗΝ “ΧΩΡΙΣ ΠΕΡΙΣΚΕΨΙΝ”, ΠΟΛΕΜΙΚΗ ΣΑΣ!.
Και (παραβαίνω τον λογοτεχνικό κανόνα της κατάχρησης των “και”) δεν φτιάχτηκε για την καρεκλοκαριέρα κανενός. Και (επίσης κατάχρηση) για πέστε μας κύριοι επικριτές, που αλλού δίνονται ακόμα και δωρεάν σπίτια στους γιατρούς;. Που, τρέχει μια κοινωνία να τους εξασφαλίσει όσο μπορεί, αξιοπρεπείς όρους διαβίωσης;. Να το μάθετε λοιπόν: Το Νοσοκομείο Σαντορίνης, δεν χρειάζεται φασματικές οργανικές θέσεις. Θέλει φυσικές παρουσίες. Και θα τις έχει. Όπως το φτιάξαμε, έτσι και θα το λειτουργήσουμε. Γιατί πεισμώσαμε!. Όπως σας τα λέω. Πεισμώσαμε. Και αν χρειαστεί, θα το αγοράσουμε κιόλας. Εμείς. Οι πολίτες. Η κοινωνία. Όχι κάποιος, έμπορος της υγείας μας. Καταλάβατε;.
Save