ΔΕΝ ΠΙΣΤΕΥΩ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΣΥΝΕΒΗ! ΤΕΡΑΣΤΙΟΣ ΑΡΙΘΜΟΣ ΑΝΑΓΝΩΣΕΩΝ.
Στο νου μου όμως είχα κι ένα φόβο. Μην καταρρεύσει η «Santonews», από την ταυτόχρονη επισκεψιμότητα. Μήνυμα στον Παναγιώτη Φρεντζά: «Υπολογίζω, 20.000 και βάλε, απόψε. Αντέχουμε;».
Άνετος. «Και 200.000 αντέχουμε».
Εμένα ο νους μου στο ERROR 500 (μήνυμα ότι ο σέρβερ, υπερφορτώθηκε). Και που να έβρισκα τον Παναγιώτη;. Ήταν εθελοντής εκλογικός αντιπρόσωπος.
Αποτέλεσμα;. Τι 20.000 και μπαρμπούτσαλα!. Μέσα σε οχτώμισι ώρες (φελλινικό το οχτώμισι, αλλά απολύτως πραγματικό!), είχαμε διαλύσει κάθε ρεκόρ. Πολλαπλάσιο νούμερο. Έβλεπα τους αριθμούς επισκεψιμότητας και έτριβα τα μάτια μου. Και η καρδιά μου, βούλιαζε. «Τώρα, θα πέσουμε», έλεγα.
Αργότερα-ευτυχώς, γιατί αν τα έδινε την ώρα της έντασης, οι σφυγμοί μου θα έφταναν στα ύψη!- ο Παναγιώτης, μου έδωσε και τα πραγματικά στοιχεία (σκάβει βαθιά, ο άτιμος!). . Εκεί γούρλωσα για τα καλά, τα μάτια!. Δεν μπορεί να έγινε, αυτό!.
Κι όμως, το κορίτσι μας- η Santonews- άντεξε. Χαλάλι τα λεφτά για τις συνεχείς αναβαθμίσεις. Χαράμι, οι κοντά 10.000 επιθέσεις που αποκρούσαμε.
ΚΑΙ … κάποια μέρα θα σας πω γιατί ενώ η Santonews, δεν είναι σελίδα για να βγάζεις λεφτά, είναι κομμάτι της καρδιάς μου.