ΕΥΧΑΡΙΣΤΗΡΙΟ ΜΙΑΣ ΜΗΤΕΡΑΣ ΠΡΟΣ ΤΟΥ ΣΥΝΤΕΛΕΣΤΕΣ ΤΟΥ
Σημειωτέον ότι εκτός από νέους υποψήφιους καθηγητές και δασκάλους, αναπληρωτές αλλά και μόνιμους εκπαιδευτικούς , το φροντιστήριο στηρίζουν και καταξιωμένοι επαγγελματίες που βρίσκουν χρόνο γιατί θέλουν να συνδράμουν τον θεσμό. Έτσι ρίζωσε ,έβγαλε κλαδιά και δίνει τους πρώτους καρπούς!
Ως μαμά ,θέλω να πω ένα μεγάλο ευχαριστώ, όχι μόνον γιατί και το δικό μου παιδί βοηθήθηκε ,μέσα από το θεσμό αυτό , αλλά και τα άλλα παιδιά που συμμετείχαν στις πανελλαδικές , άσχετα αν πέρασαν ή όχι ( ξέρουμε πώς η ” επιτυχία “στις πανελλαδικές είναι αποτέλεσμα πολλών παραγόντων ,εκτός των γνώσεων , ακόμα και τύχης και διάθεσης στιγμής) αυτό που αποκόμισαν είναι ουσιαστικά μαθήματα ζωής , της αγάπης , προσφοράς και αλληλεγγύης προς τους συνανθρώπους μας.
Είμαι χαρούμενη που το πρώτο παιδί ,το οποίο συμμετείχε στο Κοινωνικό Φροντιστήριο , είναι η κόρη μου που πέρασε στο Πανεπιστήμιο Θεσσαλίας στην σχολή Πληροφορικής με εφαρμογές στην Βιοϊατρική. Καλές σπουδές Ηρώ !”.