ΒΙΒΛΙΟ ΑΠΟ ΤΟΝ ΓΙΑΤΡΟ ΓΙΑΝΝΗ ΑΡΓΥΡΟ ΚΑΙ ΤΗΝ ΠΑΡΟΥΣΙΑΣΗ ΣΤΗΝ ΕΣΤΙΑ ΠΥΡΓΟΥ
Όμως, ο γιατρός …ξέφυγε λίγο. Αντί για μια στεγνή παράθεση γεγονότων, της ζωής του αείμνηστου Παπαντελή, προχώρησε μακρύτερα. Σε μια γοητευτική εξιστόρηση, συμβάντων, εθίμων και συνηθειών της Νιός. Και της Σαντορίνης. Επειδή η εξιστόρηση, μιας ζωής, δεν μπορεί να αποκοπεί από το περιβάλλον που αναπτύχθηκε. Έτσι ο Γιατρός τα πέτυχε όλα.
Αν μάλιστα, θέλετε, και έναν λογοτεχνικό χάρτη, με τις εκκλησίες, τα ναϊδρια τους δρόμους και τη ζωή των απλών ανθρώπων, εκείνης της εποχής, έχετε στα χέρια σας, μια πανέμορφη αφήγηση.
Διαβάστε το!. Θα περάσετε νοσταλγικές, και απολαυστικές ώρες μαζί του.