Ρεπορτάζ και φωτογραφίες της Τατιάνας Σαββίδου
Τα εν οίκω μη εν δήμω λέει ο σοφός λαός… Φίλες και φίλοι και ‘μείς αγαπήσαμε, θέλαμε και ‘μείς να ξεφορτωθούμε και να θάψουμε ό,τι τον η την θυμίζει, αλλά τι σας φταίμε εμείς και ακόμα χειρότερα τι σας φταίνε οι επισκέπτες μας αυτήν την περίοδο;
Δε φτάνει που δεν έχουμε που να πάμε, δεν φτάνει που κινούμαστε στο απόλυτο σκοτάδι έχουμε και εσάς με τους καψουροέρωτες σας να μελαγχολούμε όλοι μαζί…
Σκεφτείτε τη ζημιά που προκαλείτε στο όμορφο τοπίο της Σαντορίνης! Αγαπήστε με πάθος τον τόπο που σας συντηρεί η ακόμη και σας πλουτίζει και σταματήστε την δημόσια κατακραυγή του νησιού μας!.