Ρεπορτάζ και βίντεο της Τατιάνας Σαββίδου
Το κερασάκι στην τούρτα οι στάσεις που υπάρχουν σε όλον τον Όρμο Αμμουδίου, οι οποίες δεν έχουν ένα παγκάκι να καθίσει κάποιος που έχει ανάγκη και φυσικά χωρίς κανένα σκέπαστρο να προστατευτεί από τον ήλιο η κάποια ενδεχόμενη κακοκαιρία. Μην ξεχνάμε πως στον Όρμο Αμμουδιού, γίνεται η επιβίβαση – αποβίβαση ανθρώπων από και προς τα σκάφη!. Από αυτήν την περιοχή θα περάσουν πολλοί επισκέπτες ώστε να απολαύσουν ποιοτικό φαγητό, το μαγικό ηλιοβασίλεμα της Σαντορίνης και φυσικά θα φωτογραφηθούν πολλοί.
Δεν μπορεί ο ιδιωτικός τομέας να φροντίζει για όλα αυτά τα σημαντικά προβλήματα καθημερινότητας . Χρειάζεται η μέριμνα – αρωγή δήμου και περιφέρειας!
Βοηθήστε την κατάσταση. Αν δεν τελειοποιηθεί τουλάχιστον να βελτιωθεί στο μέγιστο βαθμό η εικόνα που βλέπουμε !
Όχι άλλο στον αυτόματο πιλότο η Σαντορίνη μας !.