Ανακηρύχθηκε Επίτιμος Δημότης Θήρας
Με την ως άνω απόφαση το Δημοτικό μας Συμβούλιο αναγνώρισε την πολυσχιδή δράση του κ. Εμμανουήλ Λυγνού, η οποία είχε πάντα ως πηγή έμπνευσης την Σαντορίνη. Ο τιμώμενος κ. Εμμανουήλ Λυγνός εργάστηκε διαχρονικά ακούραστα για να προβάλει την ιστορία, τον πολιτισμό και την παράδοση του τόπου μας, η δε ανιδιοτελής προσφορά του αναγνωρίζεται απ’ όλους ως ανεκτίμητη.
Την Κυριακή 10 Σεπτεμβρίου 2023 και ώρα 18:00, στο Μπελλώνειο Πολιτιστικό Ίδρυμα, απευθύνουμε ανοιχτή πρόσκληση για την τιμητική εκδήλωση, που διοργανώνεται από τον Δήμο Θήρας για τον Επίτιμο Δημότη κ. Εμμανουήλ Λυγνό, παρουσία του.
Είναι χρέος μας να του απευθύνουμε δια ζώσης ένα μεγάλο ευχαριστώ για την προσφορά του”.