Επίτιμος Δημότης Θήρας, ανακηρύχθηκε με ομόφωνη απόφαση του Δημοτικού συμβουλίου, ο διακεκριμένος Νομικός-Εκδότης- Δημοσιογράφος και Λαογράφος κ. Εμμανουήλ Λιγνός. Η εκδήλωση ανακήρυξης, πραγματοποιήθηκε στο Μπελλώνειο Πολιτιστικό Κέντρο.
Για να παρέχουμε την καλύτερη εμπειρία, χρησιμοποιούμε τεχνολογίες όπως cookies για την αποθήκευση ή/και την πρόσβαση σε πληροφορίες συσκευών. Η συγκατάθεση για τις εν λόγω τεχνολογίες θα μας επιτρέψει να επεξεργαστούμε δεδομένα προσωπικού χαρακτήρα, όπως συμπεριφορά περιήγησης ή μοναδικά αναγνωριστικά σε αυτόν τον ιστότοπο. Η μη συγκατάθεση ή η ανάκληση της συγκατάθεσης, μπορεί να επηρεάσει αρνητικά ορισμένες λειτουργίες και δυνατότητες.