Θυμάμαι μια μέρα. 12 Ιουλίου 2016. Ο τότε πρωθυπουργός θα το εγκαινίαζε. Η τότε μείζων αντιπολίτευση-σημερινή Δημοτική Αρχή- είχε ανέβει στα κιγκλιδώματα (κάγκελα). “Δεν θέλουμε ένα αναβαθμισμένο Κέντρο Υγείας”, έλεγαν. Ήρθε η ώρα τους. Ο πρώην, αφού είχε υποσχεθεί 1 εκατομμύριο ευρώ, μίλησε για αποφράδα ημέρα”, παίρνοντας πίσω το λόγο του. Οι νυν, με τη μελέτη Τσιργή, πάλι έταζαν ένα εκατομμύριο. Εξασφαλισμένο. Από το εισιτήριο του Τελεφερίκ, που αυξήθηκε γι αυτό το λόγο. Προκαλώντας την αντίδραση των εφοπλιστών κρουαζιέρας.
Φοβάμαι, πια. Δεν βλέπω φως. Και δεν θα σταματήσω. Αλλά, φοβάμαι. Το μαγαζί, αν εγκαταλειφθεί θα ερημώσει. Γρηγορείτε!. Και δεν μιλώ στα ξεκούδουνα. Εντάξει;.
Για να παρέχουμε την καλύτερη εμπειρία, χρησιμοποιούμε τεχνολογίες όπως cookies για την αποθήκευση ή/και την πρόσβαση σε πληροφορίες συσκευών. Η συγκατάθεση για τις εν λόγω τεχνολογίες θα μας επιτρέψει να επεξεργαστούμε δεδομένα προσωπικού χαρακτήρα, όπως συμπεριφορά περιήγησης ή μοναδικά αναγνωριστικά σε αυτόν τον ιστότοπο. Η μη συγκατάθεση ή η ανάκληση της συγκατάθεσης, μπορεί να επηρεάσει αρνητικά ορισμένες λειτουργίες και δυνατότητες.