ΥΠΟΧΩΡΗΣΕ ΞΥΛΙΝΟ ΚΙΚΛΙΔΩΜΑ ΣΥΜΦΩΝΑ ΜΕ ΤΙΣ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ
“Σύμφωνα με πηγές από την Αστυνομία, γύρω στις15.30 της Τετάρτης, η Υποδιεύθυνση Ασφαλείας Θήρας, ειδοποιήθηκε για πτώση ατόμου μέσω του τηλεφωνικού κέντρου της Διεύθυνσης Ασφαλείας Κυκλάδων.
Αστυνομικοί έσπευσαν στο σημείο και εντόπισαν τον 37χρονο πεσμένο στο έδαφος, χωρίς τις αισθήσεις του.
Όπως προέκυψε από την έρευνα, ο 37χρονος είχε στηριχθεί σε ένα ξύλινο κιγκλίδωμα του εξώστη, το οποίο ξαφνικά υποχώρησε, με αποτέλεσμα να πέσει στο κενό από μεγάλο ύψος.
Ο 37χρονος διακομίστηκε με ασθενοφόρο στο γενικό νοσοκομείο Θήρας, εκεί όπου τελικά στις 16.15 υπέκυψε στα τραύματά του”.