ΔΩΡΕΑΝ ΣΥΝΑΥΛΙΑ ΔΑΠΠΟΣ-ΔΗΜΟΥ
«Συναυλία με το συγκρότημα Τεχν-Άσματα»
Μία δημιουργική παρέα που με πέντε όργανα, τρεις φωνές και την αγάπη της για την καλή μουσική θα μας πάει ένα μεγάλο ταξίδι, από τους αμανέδες και τα ρεμπέτικα του μεσοπολέμου ως τα καλλιτεχνήματα των ημερών μας. Με την πεποίθηση ότι μόνο μέσα στη μουσική ζούμε την απόλυτη ελευθερία, την αγάπη, το κέφι και τη χαρά τα Τεχν-Άσματα στοχεύουν στη δημιουργία καλλιτεχνικά δοσμένων, έντεχνων, λαϊκών και ρεμπέτικων ήχων με σεβασμό στις πρώτες και αυθεντικές εκτελέσεις των δημιουργών τους.
Η είσοδος είναι ελεύθερη.