ΑΝΑΡΤΗΣΗ ΤΗΣ ΑΝΤΙΔΗΜΑΡΧΟΥ ΣΟΦΙΑΣ ΚΙΤΣΟΥ
Η μελέτη για την ανακατασκευή των παιδικών χαρών Φηροστεφανίου, Καρτεράδου, Καμαρίου, Μεσσαριάς και Οίας, οι οποίες δεν λειτουργούσαν και δεν μπορούσαν να παραληφθούν από τον Δήμο , λόγω αδυναμίας αποπληρωμής του τότε ανάδοχου, εξαιτίας διαδικαστικών προβλημάτων τον Ιανουάριο του 2019 ( μη παράταση σύμβασης, έλλειψη ανάληψης υποχρέωσης κλπ) ολοκληρώθηκε επίσης, ώστε να γίνει ο διαγωνισμός για να κατασκευαστούν και να πιστοποιηθουν, αφού προ μηνός λύθηκε η δικαστική διαφορά με τον τότε ανάδοχο, που αποδέχθηκε την πρόταση συμβιβασμού, που έκανε ο Δήμος μας.
Έτοιμη τέλος και η μελέτη για την ανακατασκευή της παιδικής χαράς στην πλατεία του Εμπορείου, για να πιστοποιηθεί και αυτή, μετά την ανακατασκευή της , σύμφωνα με τους ισχύοντες σήμερα κανόνες πιστοποίησης”.