Με τον Γιώργο Παπαθανασόπουλο και την Karin Mimica Karin Mimica
Όσο το δυνατόν εύκολες και γρήγορες
Συνταγές από όλο τον κόσμο για ένα ταξίδι στις γεύσεις
Γιώργος Παπαθανασόπουλος
Δημοσιογράφος – Φωτογράφος
Εκπρόσωπος στην Ελλάδα της Διεθνούς Ομοσπονδίας Δημοσιογράφων – Συγγραφέων Τουρισμού
Karin Mimica Karin Mimica από την F.I.J.E.T. της Κροατίας. Έχει Πανεπιστημιακό πτυχίο φιλολογίας και είναι Δημοσιογράφος και Συγγραφέας. Είναι ιδιοκτήτρια του διαδικτυακού περιοδικού www.gastronaut.hr
Έχει συγγράψει βιβλία γαστρονομίας, ενώ έχει βραβευτεί πολλές φορές για το έργο της στην Τουριστική ΔημοσιογραφίαRiblji škartocet
Συνταγή από την από την παραθαλάσια περιοχή της Slanica.
Μπορείτε να την βρείτε και να την απολαύσετε, εκτός των άλλων και στο εστιατόριο Kastil Slanica
Υλικά: Φιλέτο ψαριού, λαχανικά εποχής (κολοκυθάκια, καρότο, ντοματίνια), μαύρες ελιές, ελαιόλαδο, λευκό κρασί, λεμόνι, σκόρδο, κρεμμύδι, αλάτι, πιπέρι, μαϊντανός, φύλλα δάφνης και δεντρολίβανο (για γεύση)
Φιλετάρουμε και αλατοπιπερώνουμε το ψάρι. Κόβουμε σε φέτες τα λαχανικά, το λεμόνι και το κρεμμύδι. Τοποθετούμε τα ψάρια και τα άλλα υλικά σε χαρτί ψησίματος. Προσθέτουμε ελαιόλαδο, λευκό κρασί, αλάτι και πιπέρι. Τυλίγουμε το χαρτί και στερεώνουμε τη σακούλα σφιχτά με κορδόνι. Ψήνουμε για 20 λεπτά στους 220 °C.