ΑΚΙΝΗΤΟΠΟΙΗΜΕΝΟ ΤΟ BLUE STAR DELOS
Για το λόγο, αυτό παραμένει σε ισχύ το απαγορευτικό απόπλου που εκδόθηκε από τα Λιμεναρχεία. Το “Blue Star Delos”, που επρόκειτο να αναχωρήσει στις 07:30 από τον Πειραιά, έμεινε ακινητοποιημένο και φυσικά δεν πρόκειται να εκτελεστεί και το δρομολόγιο επιστροφής που ήταν προγραμματισμένο για 15:30 από τη Σαντορίνη.
Όσοι επιθυμούν να ταξιδέψουν, να επικοινωνούν με τα κατά τόπους Λιμεναρχεία και Τουριστικά Πρακτορεία, καθώς είναι ενδεχόμενο να μην πραγματοποιηθούν και τα δρομολόγια της Τρίτης 7 Φεβρουαρίου, αν δεν κοπάσει το πολικό μέτωπο.