ΠΑΙΔΙΚΗ ΧΑΡΑ, ΑΓΡΟΤΙΚΟΙ ΔΡΟΜΟΙ ΚΑΙ ΑΞΙΟΠΟΙΗΣΗ ΤΟΥ ΠΡΩΗΝ ΚΟΙΝΟΤΙΚΟΥ ΚΤΙΡΙΟΥ
Κατά την συνομιλία τους ο κ.Σαλίβερος είπε, ότι θα πρέπει να βρεθούν τρόποι προκειμένου να αξιοποιηθεί το Κοινοτικό Κατάστημα που αναπαλαιώνεται με κονδύλια της ΔΕΗ .
Θα μπορούσε να γίνει Μουσείο, πρόσθεσε, ή να χρησιμοποιηθεί για άλλους σκοπούς που θα στόχευαν στην αναβάθμιση της περιοχής.
Επίσης έθιξε και το θέμα του οδικού δικτύου προς το χωριό που χρειάζεται συντήρηση. Με την παραμικρή βροχή, ο δρόμος από το Γηροκομείο προς τον Προφήτη Ηλία γίνεται απροσπέλαστος και δημιουργεί προβλήματα στους κατοίκους.