ΠΟΛΙΤΙΣΤΙΚΟΣ ΣΥΛΛΟΓΟΣ «ΕΣΤΙΑ ΠΥΡΓΟΥ ΚΑΛΛΙΣΤΗΣ»
Την Κυριακή της Πεντηκοστής, 4 Ιουνίου 2023, στις 7 το απόγευμα, οι πύργοι και τα αρχαία μνημεία της Σαντορίνης θα ενωθούν νοερά αναδεικνύοντας την πολιτιστική κληρονομιά μας και στέλνοντας μήνυμα συναδέλφωσης όλων των Κυκλάδων. Στην εκδήλωση θα συμμετέχουν το Ναυτικό Μουσείο Θήρας στην Οία, o πολιτιστικός σύλλογος του Ακρωτηρίου, ο πολιτιστικός σύλλογος του Εμπορείου και η Κοινότητα του Ημεροβιγλίου.
Ευχαριστούμε το Δήμο Θήρας που έθεσε την εκδήλωση των φρυκτωριών υπό την αιγίδα του”.