Οι συγκεντρωμένοι πολίτες μετέφεραν σακούλες γεμάτες απορρίμματα και επιτέθηκαν φραστικά στην αρμόδια για την Οία Αντιδήμαρχο κ. Σοφία Κίτσου ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΗ όπως τόνισαν κατάσταση με την καθαριότητα στην Οία..
Η κ. Κίτσου δεν κατάφερε να πείσει τους συγκεντρωμένους με τα επιχειρήματά της , καθώς υποστήριξε ότι
δεν φταίει ο Δήμος για την απαράδεκτη κατάσταση στην Οία, ενώ σε άλλο μήκος κύματος ο Αντιδήμαρχος καθαριότητας κ. Δρόσος ζήτησε συγνώμη από τους πολίτες της Οίας.
Στην συγκέντρωση πήρε μέρος και ο πρώην πρόεδρος της Οίας και επικεφαλής στο παρελθόν Δημοτικής παράταξης κ. Γιώργος Χάλαρης”.