«Εκφράζω τα συγχαρητήρια μου σε όλους τους μαθητές και τις μαθήτριες που πέτυχαν την εισαγωγή τους στην Τριτοβάθμια Εκπαίδευση. Η επιτυχία αυτή αποτελεί το επιστέγασμα των πολύχρονων προσπαθειών τους. Πολλά συγχαρητήρια στους γονείς που στήριξαν όλα αυτά τα χρόνια με αγάπη αλλά και πολλές στερήσεις την δύσκολη προσπάθεια τους αλλά και στους εκπαιδευτικούς που συνέβαλαν με τις γνώσεις τους στον αγώνα τους.
Σε όσους δεν κατάφεραν να επιτύχουν στους στόχους τους, αυτό δεν πρέπει να τους αποθαρρύνει αλλά αντίθετα να γίνει η αρχή για μια νέα προσπάθεια. Άλλωστε η αποτυχία δεν σημαίνει απόρριψη, αλλά αποτελεί το εφαλτήριο για έναν αγώνα για μια δεύτερη ευκαιρία» .
Για να παρέχουμε την καλύτερη εμπειρία, χρησιμοποιούμε τεχνολογίες όπως cookies για την αποθήκευση ή/και την πρόσβαση σε πληροφορίες συσκευών. Η συγκατάθεση για τις εν λόγω τεχνολογίες θα μας επιτρέψει να επεξεργαστούμε δεδομένα προσωπικού χαρακτήρα, όπως συμπεριφορά περιήγησης ή μοναδικά αναγνωριστικά σε αυτόν τον ιστότοπο. Η μη συγκατάθεση ή η ανάκληση της συγκατάθεσης, μπορεί να επηρεάσει αρνητικά ορισμένες λειτουργίες και δυνατότητες.