ΕΓΚΑΙΡΗ ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ ΤΟΥ ΔΗΜΟΥ ΘΗΡΑΣ
Το Σάββατο 16 Σεπτεμβρίου 2017 θα κορυφωθούν φέτος οι εκδηλώσεις για τα «Ηφαίστεια 2017» με την αναπαράσταση της έκρηξης του Ηφαιστείου.
Ξεκινώντας από πέρυσι, και κάθε χρόνο, η αναπαράσταση της έκρηξης του Ηφαιστείου θα πραγματοποιείται κάθε τρίτο Σάββατο του Σεπτεμβρίου. Παράλληλα, θα πραγματοποιηθούν εκδηλώσεις, το αναλυτικό πρόγραμμα των οποίων θα ανακοινωθεί το προσεχές διάστημα”.