Κοινή Δήλωση Ν. Σαντορινιού, Τομεάρχη Ναυτιλίας και Νησιωτικής Πολιτικής ΣΥΡΙΖΑ- ΠΣ και Α. Μιχαηλίδη, Αναπληρωτή Τομεάρχη Νησιωτικής Πολιτικής
Πολύ λίγα, πολύ αργά. Άλλωστε, ως προς το σκέλος που αφορά τις νησιωτικές επιχειρήσεις και τα καύσιμα, ακόμα περιμένουμε την υπογραφή των ΚΥΑ και την ευόδωση των «ενεργειών» της πολιτικής ηγεσίας του Υπουργείου, όπως μας ενημερώνει η επίσημη ανακοίνωσή του…
Οι μεγάλες καθυστερήσεις παραμένουν, όπως σημειώσαμε στη χθεσινή μας δήλωση, μάρτυρας της πολιτικής αλλεργίας της ΝΔ απέναντι στο Μεταφορικό Ισοδύναμο και του διαχειριστικού μπάχαλου που βγάζει μάτι».